Dátum: 2009. május 13., 20:04
Feladó: Hódi Gyula -- davejb (a) freemail.hu
Tárgy: Re: CSILLA #6395 - Elsőnapi boríték
Örülök, hogy betetted a linket, Köszö, köszönöm, így legalább láthatom, amiről a "kesergő" szólt. Hát, tényleg nem egy igazán sikerült darab. Próbálok a védelmére kelni, a tisztesség kedvéért, de nekem sem tetszik.
A cikkből kiderült, hogy ez a PostEurop nevű szervezet adja ki az ukázt a tagországoknak egy tematikus bélyeg kibocsátására. Az "EUROPA" feliratnak ez a magyarázata. Mondjuk, magyarázatnak ez nem sok, a kisív alsó szegélyén azért én el tudnám helyezni a szervezet megnevezését és valami emlékeztetőt az akcióra.
Annak, hogy nemcsak az ív tetején, hanem minden bélyegen ott áll az "ASZTRONÓMIA" szó, talán az az oka, hogy a többi tagországnak minimum a többsége így hívja a csillagászatot, ez a téma hivatalos neve, vagyis ezt kell minden sarokban elhelyezni. Kétséges a dolog értéke. Az ASZTRONÓMIA + CSILLAGÁSZAT" közepén az talán nem plusz jel, csak egy "dot", afféle elválasztó izé. Nem lenne baj, ha az asztronómia szót ez a kisív segítene elválasztani VÉGRE! az asztrológiától, de ez csak akkor lenne próbálkozásnak nevezhető, ha a bélyegek mindegyikén ott lenne mindkét név.
Az egész kisív beosztása és a kiválasztott szimbólumok némiképp gyerekesnek tűnnek, de ami nekem a legrosszabb az egészben, az a bal oldalon középen, szembeötlő módon elhelyezett medál. Merthogy leginkább annak néz ki. Szépen ki is takarja a mögötte pirosló valamit, ami feltehetően valami köd lenne, így csak jól jön a medál sejtelmes hátteréül. Az, hogy az egész fölött az a "bot" mit is keres, az az emberek nagy részét szerintem kevéssé ingerli gondolkodásra, márpedig ez igazán nem mutatja a távcső valamennyire már megszokott képét. Hogy végül a távcső helyett miért az állványdísz került a fókuszba, arról Nagy Pétert kellene megkérdezni, de szerintem ő csak azt mondhatná, hogy jól néz ki. Vagy hogy egyébként nem fért volna ki az aljára a rádiótávcső. Éppenséggel megüti azt a mércét, amit például a sardzsahi és kajvaini bélyegek jellegzetesen képviseltek, biztos mindenki emlékszik rájuk, és azok technikailag még jó bélyegek. (Rengeteg űrös fantáziarajzot jelentettek meg, és persze emlékbélyegeket mindenféle űrkutatási eseményre. Adjunk össze egy honlapot belőlük?)
A május 8 lehet, hogy "csak". A PostEuropnál ez egy a postai automatákról szóló konferencia utolsó napja, de ez nekem kevés kicsit.
A lényeg viszont, hogy ha a Magyar Posta még rászánja magát, még mindig adhat ki emlékblokkot vagy akármit az igazi évfordulón, erre vonatkozólag esetleg az Egyesület egy barátságos, érdeklődő levélkét megereszthet.
(Mellesleg biztos, hogy a Neptunuszt Galilei fedezte fel?)
Hódi Gyula
|