Dátum: Sat, 3 Mar 2012 17:23:41 +0100
Feladó: Hódi Gyula
Tárgy: Re: petíció (#7283)
MDA> "Ha már Tamás elkezdte, akkor én folytatom:
Szavazzatok rám a következő polgármester választáson, és én építek egy
csillagvizsgálót a városnak, mert még nincs, és ez tűrhetetlen; a szakmának
és az ismeretterjesztésnek nagy szüksége van rá!!!
Na, erre mit lépsz???"
~Köszönjük a hírt, ezek szerint van remény egy új csillagvizsgáló építésére, mert egy polgármesterjelölt felismerte az ismeretterjesztés igényét. A hír azért is nagyszerű, mert a csillagászatról semmit nem tudó szavazókkal is tudatja ezt. Az ígéret megérdemli, hogy a választás előtti fórumokon megtudakoljuk, hogy a szándék mennyire komoly, de ha kiderülne, hogy teljesen komolytalan, maga az üzenet már akkor is értékes volt.~ Én ezt lépném.
A levlista csak egy forma, amely petíciók meghirdetésére is éppúgy alkalmas, mint mindenre, amiről az amatőrcsillagászat művelőit tudatni érdemes, ez a meggyőződésem. Túl sok változatosság úgysincs az itt megjelenő hírekben. A petíció ráadásul nem valakinek a személyes érdekét, hanem az amatőrcsillagászat és általában a természettudomány ismereteinek megbecsülői és terjesztői számára nagy jelentőséggel bíró újabb elfajulást próbálná akadályozni, amelyhez minél több támogató aláírásra van szükség azok közül, akik ezt a bajt legalább megérteni képesek, érdeklődési irányuknak köszönhetően. Nincs itt semmi baj.
Én így kaptam hírt a dologról, elhűlve olvastam az eddig általam nem olvasott NAT ostoba, homályos és tudálékoskodó maszatolását (a matematika fejezet még sokkal elképesztőbb), és csatlakoztam az aláírókhoz, köszönöm az értesítést.
Tulajdonképpen most mondhatná valaki azt is, hogy ez a levlista nem vitákra való, intézzem el a dolgot magánlevelekben, kitalálva, hogy kiket is izgatna ez a dolog az ide járók közül, és persze kitalálva az e-mail címüket is. Ez persze felvetné az igényét annak is, hogy világosan deklaráljuk, ez a levlista mire is való. Nekem az eltelt sok év alatt az derült ki, hogy vitákra is alkalmas, amíg az az ide járók közös érdeklődését felkelthetik. Egy tudományos periodikában hetente vagy havonta lehet érveket cserélni egy szakmai vitában - ezeket később idézni szokta a tudománytörténet -, mi naponta kétszer tudjuk megtenni. Egyszer lehet, hogy ezekből is idézni fog a tudománytörténet. :-)
Hódi Gyula
|